Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.pod-zdrowie.turek.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.alieno.pod-zjawisko.turek.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.asinus.pod-zjawisko.turek.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Condado_de_Harper_(Oklahoma) Condado_de_Cassia_(Idaho) Al_Yumhūriyya_al_Yazāiiriyya_ad-Dimuqrātiyya_ash-Sha`biyya_Tigduda_tamegdayt_taɣerfant_tažžayrit_République_algérienne_démocratique_et_populaire Ciego_de_Avila Clash_on_broadway Adrian_von_renteln Consuelo_Adler Acejo Vénus_et_Adonis Alejandra_Nikoláyevna_Románova Zona_Oeste_de_Sao_Paulo Ad_Turres_(Iliria) Chondrostoma_lemmingii Xxx_(desambiguación) Al-Ismaily Colosó Cilleros_de_la_Bastida_(Salamanca) Chica_HTV_2012 Abellanosa_de_Muño Zona_Cero Club_Atletico_Anglo Chaudière_Appalaches Viajes_de_descubrimiento_y_rescate Claude_Giroux Aigueperse_(Puy-de-Dôme) A_Murder_is_Announced Zigadenus_glaucus Vocal_Tempo Ciudad_romana_de_Iluro Condado_de_Letcher_(Kentucky) Coetáreas Chloraea_alpina Collejón_verde Academia_de_las_Ciencias_y_las_Artes_Cinematográficas_de_España Abarai_renji Alberto_Sicilia_Martinez Condado_de_Whitley_(Indiana) A_lanzada Viaje_por_la_cresta_del_mundo Villers-devant-Dun Variable_estadistica Academia_naval_de_los_estados_unidos Al_Yumhūriyya_al-Yazaiiriyya_ad-Dīmuqrātiyya_ash-Sha`biyya_Tigduda_tamegdayt_taɣerfant_tažžayrit_Republique_algérienne_démocratique_et_populaire Cierre_automático Cinturón_granelero Waikato_Stadium Aiquile Achatinella_lorata Comaroma Controversia_por_la_denominacion_GNU/Linux Coccoloba_petenensis Chernobil,_la_noche_del_fin_del_mundo Chateauneuf-en-Auxois Compañía_Oficial_de_Listas_de_Reino_Unido Acanthinus_umbilicatus

html map