Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.anguis.ta-zdrowie.wodzislaw.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.artium.ta-zdrowie.wodzislaw.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.consensu.ta-zdrowie.wodzislaw.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Catedral_de_Trento Carlos_ix_de_suecia Blasdell Big_Bend_(Wisconsin) Bossus-lès-Rumigny Bota_de_Oro_1972–73 B-Specials Baltazar_Enrique_Porras_Cardozo Castell_de_l'Areny_(Barcelona) Carlos_Arroyo_(baloncestista) CYXL Calanthe_delphinioides Celia_Correas_de_Zapata CRS Catedral_de_Ceuta Canton_de_La_Mothe_Saint-Heray Campos_de_Hellín Burj_Al_Arab Bhagwān Bridgtown Campeonato_de_España_de_Rallyes BBC_Wales Benedicamus_domino Bridelia_micrantha Barbo_comun_ibérico Campeonato_de_la_República_Checa_de_Ciclismo_Contrarreloj Campeonato_mundial_A_de_hockey_patines_masculino_de_2009 Betty_missiego Caturelli Benigànim Book_of_Shadows:_Blair_Witch_2 Carlos_Ferrater BD_Bacata Capriva_del_Friuli Ballota_hirsuta Brassica_sinapistrum Barrio_Aniversario_Uno_(Cucuta) Bandera_de_Republica_Popular_China Buztintze-Hiriberri Cerro_Nahuel_Pan Castillo_de_Jarrubia BTR_40A CS_La_Libertad Carlos_Chavez Cai_Yun Bote_patrulla Brunch_(Episodio_de_How_I_Met_Your_Mother) Behen_antelopum Caucourt Carex_canescens_subsp._brunnescens Camphin_en-Pévèle C_S_D_Barnechea Carlos_Julio_González_Villa Caída_de_ala Cesar_Nicolas_Penson

html map