Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Expedición_Discovery Eochaid_Mugmedón El_espantapájaros_y_la_señora_King El_Mensajero_Ruso El_fantasma_de_la_opera_(pelicula_de_1925) Etelvino_Vega_Martínez Filadelfia_(Turquia) Federación_Sindical_Internacional Flapper Enrique_de_Orozco_y_de_la_Puente Francis_Leopold_McClintock Fonda_de_Genieys FC_Tirol_Innsbruck El_maestro_del_agua_control Emepetrés Elaphrus Estadio_Nuevo_de_Limón Felix_González_Modrono Escudo_del_Véneto El_largo_diós_(novela) Francisco_José_Planes Facultad_de_Filosofia_y_Letras_(UMA) Federacion_Internacional_de_Fútbol_Asociado Estacion_Vila_Clementino Emilio_A._Foreux Enrique_Primerano Emisión_espontánea El_oro_y_el_moro Enrique_Pichon_Riviere El_Diario_de_Aysen Erophila_breviscapa Francastel Eryngium Estacion_de_Terrassa_Est Edvinas_Krungolcas Estación_Bilbao_Abando El_Cruce_(Villaverde) Fisioculturista Emperador_Chūai Four_Months_Later... Elecciones_autonómicas_de_la_Comunidad_de_Madrid_(1983) Elfrida_de_Wessex Fiesta_(álbum_de_Fiskales_Ad-Hok) Fijacion_Oral_Vol._1_Oral_Fixation_Vol._2 Epistolas_a_los_corintios El_Naranjo_(Colima) Edouard_Schure Film_Center_Building Filo_(desambiguación) Escuela_Técnica_Superior_de_Arquitectura_de_la_Universidad_Internacional_de_Cataluna Francisco_Ruiz_(explorador) Festival_de_cine_americano_de_Deauville El_gato_tuerto Faratsiho Enrique_Sanchez_de_León

html map