Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Thonnance-lès-Joinville Seleccion_de_fútbol_de_Marruecos Salpornis_spilonotus Tom_Finney Seleccion_de_futbol_de_Nueva_Zelandia Tiburon_punta_negra Territorio_de_Nevada Too_Many_Shadows Scopodes Selección_de_balonmano_de_Belarus Serv._al_cliente Sinfonia_n._2_(Mozart) Sailly_en-Ostrevent Sinfonía_n_º_68_(Haydn) Salvia_rufa Saint_Maurice_Crillat Torre_Cadeco Sancha_Gómez Thlaspi The_Singles_81_85 Sinocyclocheilus_huaningensis Salvia_sclarea Spergula_maxima Semana_Internacional_de_la_Ciencia_y_la_Paz Saint_Martin_de_Bienfaite_la_Cressonniere Tour_for_the_Masses Serans Simplemente_Lo_Mejor Tell_Me_Something_The_Songs_of_Mose_Allison Séry_les_Mézieres Tratado_de_Amistad,_Colaboracion_y_Asistencia_Mutua Sulpicio Tomas_Baez_Diaz Salicilato_de_bismuto Souvlaki Sao_Mateus_(Espirito_Santo) Torre_Batería_de_La_Cala_del_Moral Senalización_E_y_M San_Ildefonso_Ixtahuacan Santo_Domingo_Norte_(Distrito_Nacional) Suba_Avenida_Boyaca_(estación) Ska_Jazz Suelo_sulfatado_acido Sufflamen_albicaudatum Tic_tac_(desambiguacion) Tamriel Sö_83 The_Johnny_Cash_Show The_Mad_Magician South_Dayton TSN Seguidores_de_Horus Sunipia Santuario_de_La_Cinta Start-Trigon_Cycling_Team

html map