Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.morituri.do-ogien.wegrow.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.paratus.do-ogien.wegrow.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.servatur.do-ogien.wegrow.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Térreo Roberto_Mariani Tux Fuego_de_artificio Municipio_de_Monclova_(condado_de_Lucas,_Ohio) Infracción_de_copyright Municipio_de_Santa_María_de_la_Paz Universidad_Estatal_Belarusa_de_Informática_y_Radioelectrónica Rudolf_Töpffer Reino_de_Rogaland SB-258,585 Geografía_de_Santa_Lucía Félix_Evaristo_Mejia_Abreu Universidad_de_Tamkang Río_Salmon Trolololó Tupolev_Tu-105 Riki_Wilchins Union_Cristiana_y_Democratica_-_Union_Libre-Union_Democrática Frente_de_Liberacion_Homosexual_(desambiguacion) Robopocalipsis Municipio_de_Greenbush_(condado_de_Clinton,_Míchigan) Reserva_natural_Castillos_de_Pincheira Municipio_de_Lebanon_(condado_de_Durham,_Carolina_del_Norte) Municipio_de_Ferdinand_(condado_de_Dubois,_Indiana) Municipalidad_de_Ligatne Gianluigi_Quinzi Ricardo_Tobón_Restrepo Uno_para_todas_(programa_de_televisión) Tren_regional Robert_F._Wagner Gobernadores_de_Luisiana Universität_Münster Frente_de_guerra Rifé Tren_del_Tajuña Roland_TR-808_Rhythm_Composer Río_Une-Ubat Gen_el_descalzo Richard_Mulrooney S-CRY-ed Gaspar_de_Portolà_i_Rovira Iglesia_de_San_Julian_(Malaga) Fujin_(Mortal_Kombat) Rubia_lucida Globigerinoidesella Iglesia_de_la_Madre_de_Dios_(desambiguación) Rodrigo_Uria Ingeniería_de_software Rescue_Me_(serie_de_televisión) German_Pacheco Rusos Municipio_de_Teddy_(condado_de_Towner,_Dakota_del_Norte) Glorieta_de_Anibal_Gonzalez_(Sevilla) Infraestructura_Abierta_de_Berkeley_para_la_Computacion_en_Red

html map