Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Psyopus Psammoecus_incommodus Pseudocódigo Good_to_My_Baby Messerschmitt_bf_109 Pseudocalyx_africanus Miguel_Nunez Mendieta María_Teresa_Aycinena_y_Piñol Mehmed_I Rapidez Granada_74_CF Rebutia_tropaeolipicta Prada Manolo_Lama_Jiménez Luis_Cabezas Matsya_purāṇa MFI_objekt_1_44/1.42 Michaël_Guigou Regula_Benedicti Manuel_Munoz_(deportista) Lucas_J._Stal Lucy_Stone Línea_1_(Metro_de_Málaga) Radio_Canada M-flo Lémur_ratón_gris_rojizo Ramtown Primer_Plan_de_Desarrollo_de_España_(1964-1967) Ranunculus_suborbiculatus Manuel_Torres_Félix Medicion Lomas_Verdes María_Josefa_García_Granados Memoria_de_averías Google_Maps Make_koshi Meg_Griffin Mesorregión_del_Centro-Sur_Paranaense Loc_Eguiner-Saint-Thégonnec Marina_italiana Quimiolitótrofa Louis_Chevrolet Programa_libre Mengibar Provincia_de_amberes Raión_de_Miory Maria_Elena_Ibañez Regimiento_Chino_del_ejército_rojo Quick_Step_Innergetic Provincia_Autonoma_de_Kosovo_y_Metohija_(1946-1974) Gonzalo_Gallegos Reglamento_de_Instalaciones_Térmicas_en_los_Edificios_(Espana) Ramal_Parana_-_Basavilbaso_-_Concepcion_del_Uruguay MELL

html map