Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://kochamklocki.pl/10584-lesny-park-klocki-lego-duplo/ makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://kochamklocki.pl/10573-kreatywne-zwierzeta-klocki-lego-duplo/ zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://kochamklocki.pl/10583-wycieczka-na-ryby-klocki-lego-duplo/ wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Juan_José_Rodriguez_(deportista) Juegos_Centroamericanos_y_del_Caribe John_Woo Inés_Gorrochategui Lanio_cucullatus Klaineanthus Ivan_Mejía_Álvarez José_Díaz_Gana Jackson_(desambiguacion) Lago_(Metro_de_Madrid) Juan_Manuel_Gonzalez_Torres Lagenaria_vulgaris_ssp._africana Kiyone_Makibi_(Tenchi_Muyo!) Juan_Fernandez_de_Velasco_y_Pérez_de_Guzman Jurassic_Park_(1993) Kürtős_kalács Javier_Pérez_Fernández Ley_de_la_memoria_historica_de_España Iommi Jose_Maria_Fernandez-Luna_Martinez Les_Clayes-sous-Bois Legarda_(Álava) Jose_A_Barnet Jakljan Instituto_de_Estudios_Avanzados_de_Princeton Leslie_Moonves Kieserita Juan_Carlos_Aparicio Jose_Clará Jnan_Prakash_Ghosh Laujar_de_Andarax_(Almería) Laeops_kitaharae La_familia_Burron Islas_Esporádicas_Chilenas Las_50_peliculas_que_deberias_haber_visto_a_los_14_años Julianne_Hough La_Hoya_(Salamanca) Leucidia Lentate_sul_Seveso Las_colinas_tienen_ojos_(película_de_2006) LAV_Venta_de_Banos_Leon_Gijon Jose_Balza Karl_Lehmann Jesús_María_-_Colonia_Caroya La_victoria_de_la_fe Irwin_Cotler Lenguas_neocaledonianas Liga_ACB_1986-87 Lindsey_Hunter Ley_50_de_1990 Joaquin_Asensio_de_Alcantara Le_Vernet_(Ariege) La_prueba_de_la_bicicleta Kappa_Herculis Lippia

html map