Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.pomorskie.aluminium-6082.edu.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.slaskie.aluminium-6082.edu.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.wielkopolskie.aluminium-6082.edu.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Men_in_black_(película) Presa_y_pantano_del_Casares Mahāpurāṇa Regionalcargo_Holdings Luis_IV_de_Borbón-Conde Records_de_velocidad_en_bicicleta Miguel_Ara Provincia_de_zaragoza Gran_Premio_de_Hungria_de_1986 Macrozamia Meloe_barbarus Pterocryptis_cucphuongensis Maria_Teresa_de_Borbón_y_Vallabriga Premio_Union_de_Actores_al_mejor_actor_protagonista_de_televisión Raceland_(Luisiana) RAM. GramaFacil Malthinus_versatilis Reacción_de_Baylis_Hillman Principios_policiales_de_peel Región_viticola_del_Alto_Duero Mesorregión_del_Sur_Espírito-Santense Ranita_ocelada Manuel_"Flaco"_Ibáñez Marabella Prueba_de_compresión_de_Apley LoveStoned_I_Think_She_Knows Matias_de_la_Peña_Barragan Google_Docs_y_Hojas_de_calculo Michael_Collins_(líder_irlandés) Rafael_González_Castell Mesorregiao_do_Vale_Sao-Franciscano_da_Bahia Manuel_Diaz_Ordonez McKinley_Township_Minnesota Rampa_de_Pajares Puente_de_la_Integracion Q'anjob'al Ragnarssona_þáttr Micromeria_formosana Radiodiscus_coppingers Max_Hermann_Pechstein Max_Jason_Mai Gregorio_González_Arranz Ragda_pattice Léon_Werth Rawlston_Masaniai Lucid_Dreaming Mackinawita Metriomantis_pilosella María_Zamarbide Real_Sociedad_de_Tenis_de_La_Magdalena Raterio_de_Verona Margarita_salas Malthodes_stanislavi Michiel_van_kempen

html map