Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Hombría_de_bien Hilarion_Daza_Groselle Hospital_Princesa_Margarita Hotel_alhama_de_aragon Monolepta_apicalis Harald_Rose Asociacion_Argentina_de_Derecho_del_Trabajo_y_de_la_Seguridad_Social Atontado Guillermo_II_de_Holanda Hüsker_Dü I._F._Stone Anastacia_Rivas_Olivo Idioma_ubije Arquitectura_brutalista Hyperlink Hayate Asterix_y_Obélix:_Misión_Cleopatra Andrew_Milne Mortadelo_y_Filemón_El_ordenador_¡Qué_horror! Arteria_esfenopalatina Hertrichocereus Hennessey_Venom_GT Henning_(Illinois) Asociación_de_ayuda_a_las_víctimas_del_11_m IONIS_School_of_Technology_and_Management Ideología_socialista MundoGeo_Argentina Ananas_sativus_var._viridis Asociacion_Multisectorial_de_Empresas_Españolas_de_Electrónica_y_Comunicaciones Hambruna_de_Rusia_de_1601-1603 Hyperolius_marmoratus Moses_ibn_Ezra Huracán_Danny_(1997) Arte_correo Hoja_ceniza Hippomanaceae Australia_f1_2008 Mormyrus_subundulatus Movimiento_de_auto-fortalecimiento Azerbaiyán_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Atlanta_1996 Hoya_de_Almochuel Hydaticus Hilo_(Hawaii) Asterix_en_Belgica Mossos_d'Esquadra Arantxa_Parra_Santonja Misioneros Asedio_de_París_(885_d.C._a_886_d.C.) Muneca_hinchable Ayax_Telamonio Hulst Herrera_Oria_(Málaga) Moţi Anticlímax_(película) Monasterio_del_miracle

html map