Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.thanatos.do-blyszczec.legnica.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.do-blyszczec.legnica.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.anguis.ten-skala.malbork.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Marisol_Espinoza_Cruz Michelle_Ryan Magnolia_kobushii Gran_Premio_de_Hungría_de_1989 Real_Instituto_de_Arquitectos_Britanicos Microcavia_shiptoni Manuel_Gurría_Ordónez Manuel_Garcia_Calderon_Koechlin Max_del_Valle Grecia_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Ámsterdam_1928 Registro_Único_Tributario Mazhilis Marco_Valerio_Probo RAM_estatica Rebelion_a_bordo_(1935) Margarita_Rosa_de_Francisco Puerta_de_la_India Private_eye Magnolia_obovata_var._soulangeana Lo_Que_Siente_la_Mujer Mazcuerras Melchor_Jimenez Gol_lineas_aereas Lixinae Greg_Jones_(tennis) Ramal_San_Jaime_-_Feliciano_-_La_Paz Ranunculus_ficaria MgCO3 Gobierno_y_política_de_la_República_Dominicana Regeneracion_(Biologia) Marea_(álbum) Markaṇdeya_Puraṇa Raul_d'Avila_Pompeia Milicia_del_Templo_Orden_de_los_Pobres_Caballeros_de_Cristo Masacre_de_Lisboa Mancomunidad_de_concejos_de_la_zona_suroriental_de_asturias Mickey_Mouse:_Fushigi_no_Kuni_no_Daibouken Lot_Polskie_Linie_Lotnicze Ramón_Roger_Trencavel María_Diega_Desmaissières Luís_Felipe_de_Orleans_(1725-1785) Manuel_García_II Real_Sociedad_Gimnástica_Española Metodo Melhus Manuel_Márquez_de_Leon Real_Valladolid_B Primera_B_de_Chile_2012 Maria_Nikolayevna_Romanov Metodo_de_inductivo_contextual Pseudophilautus_procax Raión_de_Novokubansk Masacre_del_Boyd Pterocactus_pumilus Red_Hook_(villa)

html map